امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67

[-]
کلمات کلیدی
ariania ندا آریانیا آکواریوم neda

آکواریوم ندا آریانیا Neda Ariania
24-09-2019، 10:14 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-12-2019، 09:00 PM، توسط Neda Ariania.)
RE: آکواریوم ندا آریانیا Neda Ariania
بعد از اینکه خرچنگ ها به تانک سنگی ها منتقل شدن، میگوها صاحب تانک خرچنگ ها شدن. حتماً یادتون هست که در پست شماره 16 گفتم دو تا میگوی شکارچی خریدم.
جالب اینکه اونها نر و ماده بودن که اسماشون رو گذاشته بودم گیگیلی و فینگیلی Tongue
و مدتی بعد از انتقالشون به تانک 20 لیتری، متوجه شدم که گیگیلی در حال حمل تخم هست. Smile

[تصویر:  1569338106.jpg]

[تصویر:  1569323652.jpg]
جنس نر رو روی سنگ ها می بینید

[تصویر:  1576135742.jpg]
تصویر واضح تری از جنس ماده در حال حمل تخم

[تصویر:  1576159897.jpg]
ماهی سمت راست: رد لاین / ماهی های وسط: تترا پنگوئن
ماهی سمت چپ: مولی
ماهی ای که به شیشه چسبیده پشت به تصویر: لوچ پروانه ای

[تصویر:  1576155417.jpg]
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط mehran ، wrongturn ، shervin ، P@RSA ، shamim ، AlirezA M ، رزا
24-09-2019، 10:22 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-12-2019، 09:03 PM، توسط Neda Ariania.)
[تصویر:  1569370160.jpg]
تخم ها، بسيار ريز و به رنگ سبز روشن بودن
هر از گاهی هم که گیگیلی مشغول مرتب کردن تخم ها در زیر دمش بود، یکی از اونها غفلتاً رها و در آب شناور می شد
گیگیلی هم بلافاصله تخم رو می گرفت و برمی گردوند به زیر دمش و محکم نگهشون میداشت

[تصویر:  1576103609.jpg]
همینطور که در عکس ها هم مشخص هست، جنس نر بدن تیره تر و درشت تری داره و با بازوهای بلندترش کاملاً قابل تشخیص هست

[تصویر:  1576148800.jpg]

[تصویر:  1576181497.jpg]
با توجه به اینکه نرهای شکارچی حتی بچه های خودشون رو می خورن، یک تانک کوچیک برای گیگیلی آماده کردم
خیلی زود گیگیلی به تانک تکثیر منتقل شد Shy

[تصویر:  1576169058.jpg]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط mehran ، رعنا ملکان ، wrongturn ، shervin ، P@RSA
24-09-2019، 10:33 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-12-2019، 09:08 PM، توسط Neda Ariania.)
[تصویر:  1576184175.jpg]

[تصویر:  1576144258.jpg]

[تصویر:  1576170019.jpg]

[تصویر:  1576126803.jpg]

[تصویر:  1576124646.jpg]
این حلزون های سیب رو هم بخاطر اینکه بدنشون، infusoria تولید می کنه به این تانک منتقل کردم.
iinfusoria نمرویانی هستن که در آب سبز هم موجودند و برای تغذیه بچه میگوها ازشون استفاده میشه
البته آب سبز هم براشون آماده کردم Sleepy

بچه میگوها مدتی بعد به دنیا اومدن. شکل لاروی داشتند و مدتی طول کشید تا به شکل میگوی کامل دربیان. متاسفانه عکس هاشون رو ندارم چون هارد کامپیوتر سوخت و تمام عکس های قدیمی از بین رفتن. hey
پاسخ
 سپاس شده توسط mehran ، رعنا ملکان ، wrongturn ، shervin ، P@RSA ، shamim ، AlirezA M ، رزا
24-09-2019، 10:43 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 24-09-2019، 10:55 AM، توسط Neda Ariania.)
این عکس ها مربوط به سال 2010 هست.

اون زمان میگوهای رنگارنگی که امروز در فروشگاه های آکواریومی می بینید، موجود نبودند و تازه چند جایی میگوهای سرخ آورده بودن و اینها هم اولین میگوهای سرخی بودن که خریدم و به تانک میگوها اضافه کردم. Smile

یادش بخیر!!!

[تصویر:  1569366888.jpg]

[تصویر:  1569379080.jpg]

[تصویر:  1569313743.jpg]

[تصویر:  1569387963.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط mehran ، رعنا ملکان ، wrongturn ، shervin ، P@RSA ، shamim ، رزا
24-09-2019، 10:45 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-12-2019، 09:11 PM، توسط Neda Ariania.)
[تصویر:  1576110972.jpg]

[تصویر:  1569347709.jpg]

[تصویر:  1569313483.jpg]

[تصویر:  1576124919.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط mehran ، رعنا ملکان ، wrongturn ، shervin ، P@RSA ، shamim ، رزا
24-09-2019، 10:48 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-12-2019، 09:13 PM، توسط Neda Ariania.)
[تصویر:  1576161207.jpg]

[تصویر:  1569383984.jpg]
این هم یکی از لوچ های پروانه ای دوست داشتنی من

[تصویر:  1569325529.jpg]
و لوچ پروانه ای دوم

[تصویر:  1569347192.jpg]

بعد از اینکه تانک گیاهی بزرگ رو راه اندازی کردم، لوچ های پروانه ای و میگوهای سرخ همگی به اون تانک منتقل شدند.  Smile
پاسخ
 سپاس شده توسط mehran ، رعنا ملکان ، soheil124 ، wrongturn ، shervin ، P@RSA ، shamim ، AlirezA M ، aseman ، رزا
24-09-2019، 11:34 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 11-12-2019، 09:19 PM، توسط Neda Ariania.)
[تصویر:  1576186299.jpg]

اینها غذاهایی بود که اون زمان به ماهی ها میدادم:

1) غذاهای خشک

1. tetra redparrot
برای تقویت رنگ قرمز اسکار تانک سنگی ها و البته سیکلیدهای آب نباتی تانک بزرگ از این غذا استفاده می کردم. قبلاً که اسکار داشتم هم این غذا در فهرست غذاییشون جا داشت و یادمه که خیلی هم دوست داشتن.

2. tetra wafer mix
برای پلیکوها و لوچ پاکستانی که در تانک بزرگ داشتم و دو لوچ نواری تانک گیاهی از این غذا استفاده می کردم. برای مدتی هم در فهرست غذایی لابسترها قرار گرفته بود که چون مقدارش کم بود و خیلی به سختی پیدا می شد، برای لابسترها غذای دیگه ای تهیه کردم. کلاً برای کف خوار ها غذای مناسبی هست (چه گوشتخوار باشند یا گیاهخوار). دو رنگ ویفر داخل ظرف هست که اونهایی که سبز رنگ هستند، حاوی جلبک اسپیرولینا هستند و مناسب برای گیاهخوار ها و اونها که قهوه ای رنگ هستند، مناسب ماهی های گوشتخوارند. به همین دلیل بهش می گن wafer mix .

3. nine in one dwarf cichlid pellet
این غذا که تولید شرکت آزوو Azoo هست، به کف می ره. از این غذا به فرونتوزاها میدادم و خیلی هم بهش علاقه داشتند. در کل این غذا برای ماهی هایی که علاقه به خوردن غذاهای رو آبی ندارند، غذای خوبیه. البته سیکلیدهای آب نباتی هم به این غذا فوق العاده علاقه نشون می دادن.

4. sera granugreen
در ترکیبات این غذا هم از جلبک اسپیرولینا و اسفناج استفاده شده. این غذا هم به کف می ره و اون رو برای فرونتوزاهام خریده بودم.

5. cichlid bio-gold
محصول شرکت هیکاری Hikari که یک غذای رو آبی هست اما جالبه که روی بسته، عکس فرونتوزا انداخته بودن. البته بگم که نه تنها فرونتوزاهام که حتی بقیه ماهی های تانک بزرگ هم از این غذا استقبال چندانی نکردن و فقط جینگیلی (اسکار تانک سنگی ها) ازش می خورد.

6. sera catfish chips
این غذا ظاهرا برای کف خوارهای دهان مکنده مثل پلیکوها ساخته شده اما من از اون به لابسترهام می دادم و خیلی هم دوست داشتند. در ترکیبات این غذا هم جلبک اسپیرولینا و اسفناج موجود هست. جالبه بگم که حتی گربه های من (ملکه و ملیکا) هم اون زمان این غذا رو دوست داشتند و هر وقت که ظرف غذا رو بر میداشتم که برای پلیکوها و لابسترهام چند قرص بندازم، باید یکی دو تا چیپس هم به ملکه و ملیکا میدادم. البته از این غذا حتی سیکلیدهای بزرگ هم به خوبی استقبال می کردند.

7. nine in one ornamental fish pellet
این غذا هم که عکس فرونتوزا رو روش زده بودن، محصول شرکت آزوو Azoo هست. به کف می ره و بسیار هم مورد علاقه سیکلید های تانک بزرگ بود.

8. tetra cichlid sticks
با اینکه عکس فرونتوزا روش زدن اما به زیر آب نمی رفت و عملاً استفاده ای برای اونها نداشت - غیر از بچه فرونتوزاها - اما سایر سیکلیدهای تانک بزرگ و همچنین اسکارم ازش استفاده می کردند. البته گاهی خُردش می کردم. به این شکل به کف می رفت و فرونتوزاها هم ازش می خوردن.

9. tetra prima discus
البته اوائل تترا پریما می خریدم و ماهی ها هم دوست داشتن اما ماهی های کوچکتر مثل دماسونی ها یا حتی سیکلیدهای آب نباتی و فرونتوزاهای کوچیک، توی خوردنش مشکل داشتن چون دانه هاش کمی درشت بود. این همون تترا پریماست اما با دانه های ریزتر مناسب دیسکاس ها که به این شکل ماهی های کوچیک من هم می تونستن به سادگی از این غذا استفاده کنند. ضمناً این غذا مشتری زیادی داشت و همه ماهی ها بلا استثنا به این غذا علاقه زیادی داشتند. البته غیر از سنگ ماهی ها که کلاً غذای خشک نمی خوردن. در آخر اضافه کنم که این غذا به کف می ره.

10. nine in one red-plus
محصول شرکت آزوو Azoo . از این غذا فقط به اسکارم می دادم. خیلی هم دوست داشت و خیلی هم به خوبی روی رنگش اثر گذاشته بود. البته تترا رد پرت هم در کنار این غذا به اسکار می دادم. می تونم بگم تأثیرشون فوق العاده بود. ردپلاس یک غذای رو آبی هست.

11. krill
این غذا هم متعلق به شرکت آزوو Azoo هست که سیکلیدهام دوست داشتن. گربه های آبی و خاکی هم دوستش داشتن. البته فقط به سیکلیدهای تانک بزرگ می دادم و گاهی به اسکارم.

2) غذاهای تازه

به سیکلیدهای تانک بزرگ هفته ای یکبار، گوشت میگو یا صدف دو کفه ای خوراکی (اگر پیدا می کردم) می دادم.

برای تانک سنگی ها هم هفته ای یکبار، ماهی خوراک می خریدم که ماهی های درشت نصیب سنگی ها و کوچکترها نصیب جینگیلی (اسکارم) می شدن.

تا اینجا مرور خاطرات بود...

خدا رو چه دیدید، شاید دوباره این تاپیک به جریان بیفته Cool
پاسخ
 سپاس شده توسط mehran ، رعنا ملکان ، soheil124 ، wrongturn ، shervin ، P@RSA ، shamim ، AlirezA M ، aseman ، رزا
24-09-2019، 02:01 PM,
(24-09-2019، 11:34 AM)Neda Ariania نوشته است:

تا اینجا مرور خاطرات بود...

خدا رو چه دیدید، شاید دوباره این تاپیک به جریان بیفته Cool

منتظرییییییییییییییم Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، رعنا ملکان ، soheil124 ، wrongturn ، shervin ، رزا
24-09-2019، 10:33 PM,
واقعا تبریک میگم. عجب حوصله و سلیقه ای !!!!!

آکواریومهای خیلی قشنگی بودن [تصویر:  rolleyes.gif]

موفق باشید rose
پاسخ
 سپاس شده توسط soheil124 ، wrongturn ، Neda Ariania ، shervin ، رزا ، mehran
25-09-2019، 06:30 PM,
خیلی عالی بود [تصویر:  arms.gif]

ممنونم بابت عکس ها smiley-signs001

منتظر ادامش هستیم  partyy  [تصویر:  biggestgrin.gif]
پاسخ
 سپاس شده توسط wrongturn ، Neda Ariania ، shervin ، رعنا ملکان ، رزا ، mehran

موضوعات مرتبط با این موضوع...