امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
mexican kneed tarantula brachypelma قرمز مكزيكي زانو red رتیل smithi

رتیل زانو قرمز مكزيكي / Mexican Red-kneed Tarantula / Brachypelma smithi
19-10-2013، 08:52 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 27-08-2019، 11:34 PM، توسط Neda Ariania.)
#1
رتیل زانو قرمز مكزيكي / Mexican Red-kneed Tarantula / Brachypelma smithi
نام علمی: Brachypelma smithi

نام عمومی: Mexican Red-kneed Tarantula ( رتیل " رطیل " زانو قرمز مكزيكي )

خانواده: Theraphosidae

[تصویر:  1382169764.jpg]
رتیل زانو قرمز مكزيكي / Mexican Red-kneed Tarantula / Brachypelma smithi


زیستگاه اصلی : بومی مکزیک است.  

وضعیت بدنی: رنگ زمینه بدن رتیل بالغ ، تیره است با تکه هایی وصله مانند به رنگ نارنجی که سر بند دوم پاهایش دیده می شود؛ به عبارتی بند دوم پاهای این رتیل، قرمز مایل به نارنجی است. رتیل زانو قرمز، از گونه هایی است که رشد بسیار کندی دارد.

وزن: حدود 15 تا 16 گرم   

طول بدن: ماده های بالغ طول بدنشان حدودا" به 10 سانتیمتر می رسد که اگر اندازه پاها را هم در نظر بگیریم، به 15 تا 18 سانتیمتر می رسد.

وضعیت زندگی: با اینکه در متون قدیمی به اشتباه ذکر شده که این رتیل ها خاص مناطق بیابانی خشک و لم یزرع هستند اما آنها در خارستان هایی که به طور متوسط، در محل های سایه دارشان بین 55 تا 65 درصد رطوبت را حفظ کرده باشند، زندگی می کنند. آنها به طور طبیعی سوراخی عمیق در زمین های خاکی حفر می کنند تا بچه عنکبوت هایشان را از شر دشمنانشان دور نگهدارند. این رتیل ها پوست اندازی هم می کنند. در این زمان اگر به پوستی که معمولا" دست نخورده و سالم در کنارشان دیده می شود، نگاه کنید بیشتر شبیه به یک عنکبوت دیگر به نظر می رسد. این گونه در بین مردم هم خواهان و خواستار زیادی دارد تا جاییکه از آنها بعنوان حیوان خانگی نیز نگهداری می کنند. شاید این امر به دلیل جثه پر ابهت و رنگ آمیزی گیرایشان باشد.

شکار و تغذیه: در وحش از بندپایان، مارمولک های کوچک و حتی جوندگان کوچکی که قدرتشان بر آنها بچربد و بتوانند آنها را با زهرشان بی حرکت سازند، تغذیه می کنند. در اسارت، بچه عنکبوت ها را باید با حشرات کوچک تغذیه کرد. زمانی که به نیم سانتیمتر می رسند، می توانند از جیرجیرک های کوچک تغذیه کنند. بالغین از لارو سوسک ها و جیرجیرک های بالغ تغذیه می کنند.

طول عمر: نامعمول نیست اگر یک رتیل ماده زانو قرمز تا 25 سال و حتی بیشتر عمر کند. معمولا" بین 12 تا 25 سال عمر می کنند اما گزارشاتی مبنی بر عمر 30 ساله آنها هم رسیده است. نرها عمرشان بسیار کوتاه تر است.


برگرفته از:
 
کد:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mexican_redknee_tarantula
http://exoticpets.about.com/cs/tarantulas/p/mexredknee.htm

ندا آریانیا / Friday 1 May 2009
[تصویر:  1381817162.gif]
___________________________________________________________
[تصویر:  star.gif] قوانین سایت رازبقا
[تصویر:  star.gif] قابل توجه نویسندگان، مولفین و مترجمین انجمن
___________________________________________________________
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط shahab24 ، mehran
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان