امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
muscipula خوار venus dionaea حشره flytrap ونوس

ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
04-01-2015، 02:14 PM,
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
(04-01-2015، 01:46 PM)Am!r نوشته است: 20 لیتر آب مقطر برای شستشوی یک لیوان خاک!!!؟؟ مصرف بی رویه کار خیلی بدیه![تصویر:  biggrin.gif]
برای شستشو از آب شیر استفاده کنید و فقط بار آخر خاک رو در آب مقطر خیس کنید.
دوتا سطل تهیه کنید یکی برای خاک و دیگری برای پرلیت.خاک/پرلیت رو در آب میریزید و دو روز یک بار آب رو عوض میکنید و چند بار پروسه رو تکرار میکنید و بار آخر از آب مقطر استفاده میکنید.جهت جلوگیری از بی هوازی شدن خاک میتونید از سنگ هوا استفاده کنید یا زود به زود آب رو عوض کنید.قبل از مصرف هم خاک/پرلیت رو بجوشونید که ضدعفونی بشه.

سلام

ای وااااااااااااای من  vaaaaaaay

خب اگر من می دونستم که انقدر اون روز مرارت نمی کشیدم. همه جا نوشتی شستشو با آب مقطر. منم یه دبه 20 لیتری تهیه کردم و یک روز جمعه تازه با کمک یکی از دوستان از صبح تا عصر مشغول شستن کوکوپیت و پرلیت بودیم. برای همین خیلی برام سخته قبول کنم که خوب شسته نشده دیگه! blink

البته مقدار خاک و پرلیت دو برابر این بود که دو تا گلدون درست شد. یکی برای خودم و یکی برای همون دوستم که ونوس اون بنده خدا دو هفته بعد خراب شد اما مال من وضعیت خوبی داشت تا اینکه ... .

خب اگر بشه با آب معمولی شست و فقط شستشوی آخر رو با آب مقطر انجام داد که مشکلی نیست. اقدام می کنم. yess

متشکرم
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط AlirezA M ، P@RSA ، رزا ، shervin ، Am!r ، behnam

پیام‌های داخل این موضوع
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula - توسط Neda Ariania - 04-01-2015، 02:14 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  واریته های ونوس حشره خوار Venus Flytrap varieties Neda Ariania 2 7,600 09-03-2015، 08:00 PM
آخرین ارسال: رزا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان