امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
muscipula خوار venus dionaea حشره flytrap ونوس

ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
04-01-2015، 01:46 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-01-2015، 01:59 PM، توسط Am!r.)
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
(04-01-2015، 08:14 AM)Neda Ariania نوشته است: سلام

سلام از بنده

گیاه رو در نیم متری پنجره و رادیاتور قرار دادم. صبح دیدم زیرگلدانی از آب خالی شده که تا عمق یک سانت پرش کردم. یک لامپ کم مصرف هم درست بالای حباب روشن کردم. از ساعت 7 صبح، نور لامپ داره بهش می تابه اما نمی دونم نور دهی لامپ تا ساعت چند ادامه داشته باشه. یعنی بعد از غروب هم همچنان روشن باشه یا همزمان با غروب آفتاب، خاموشش کنم.

مدت نوردهی رو بین 12 تا 16 ساعت تنظیم کنید.

من قبلاً برای شستن این خاک و پرلیت، 20 لیتر آب مقطر مصرف کردم Confused

20 لیتر آب مقطر برای شستشوی یک لیوان خاک!!!؟؟ مصرف بی رویه کار خیلی بدیه!Big Grin
برای شستشو از آب شیر استفاده کنید و فقط بار آخر خاک رو در آب مقطر خیس کنید.
دوتا سطل تهیه کنید یکی برای خاک و دیگری برای پرلیت.خاک/پرلیت رو در آب میریزید و دو روز یک بار آب رو عوض میکنید و چند بار پروسه رو تکرار میکنید و بار آخر از آب مقطر استفاده میکنید.جهت جلوگیری از بی هوازی شدن خاک میتونید از سنگ هوا استفاده کنید یا زود به زود آب رو عوض کنید.قبل از مصرف هم خاک/پرلیت رو بجوشونید که ضدعفونی بشه.

بهتر نیست به جای شستن مجدد خاک، مدتی از بالا آبیاری کنم و البته به مقدار بیشتر تا اگر املاحی باقی مانده، شسته و از زیر گلدان خارج بشه. می تونم بین زیرگلدانی و گلدان فاصله بدم که دوباره آب خارج شده رو داخل نکشه؟!

نه!Dodgy

یک نموره Big Grin آماده کردن مجدد بستر در حال حاضر برام مشکله. زمانش رو ندارم!

ای بابا!vaaaaaaay

و دیگه اینکه بعد از اعمال این تغییرات، چقدر زمان می بره تا شرایط بهبودی در گیاه دیده بشه؟ که اگر نشد، مجدداً بستر آماده کنم.

بسته به شرایط گیاه یکی دو ماه...شاید هم هرگز!

بخاطر راهنمایی هاتون بی اندازه سپاسگزارم

خواهش میکنم.محبت دارید.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، AlirezA M ، P@RSA ، رزا ، shervin ، behnam

پیام‌های داخل این موضوع
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula - توسط Am!r - 04-01-2015، 01:46 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  واریته های ونوس حشره خوار Venus Flytrap varieties Neda Ariania 2 7,583 09-03-2015، 08:00 PM
آخرین ارسال: رزا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان