امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
muscipula خوار venus dionaea حشره flytrap ونوس

ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
03-01-2015، 08:57 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-01-2015، 02:46 PM، توسط Neda Ariania.)
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
(02-01-2015، 11:23 PM)Am!r نوشته است: سلام
خواهش میکنم.
1)ارتفاع گلدان؟
12 سانت
2)جهت پنجره و فاصله از پنجره؟
نور از پنجره شرقی وارد می شه و گلدان هم در دو متری پنجره هست.
3)چند وقت یکبار و به چه مقدار تغذیه میشده؟
هر دو هفته یکبار سعی می کردم اما همیشه موفق به تغذیه گیاهان نمی شدم. در تمام این مدت بوته کوچکتر فقط دو بار و بوته بزرگتر سه یا چهار بار کرم خونی دریافت کردند. علتش هم این هست که اغلب تله ها در بوته بزرگ دیگه از کار افتاده بودند و در بوته کوچیک، کوچیکتر از اونی بودن که بتونن دریافت طعمه داشته باشن.
4)کیفیت و نحوه شستشوی پرلیت؟
نحوه شستشو: داخل آبکش ریختم و آبکش هم داخل یک ظرف دیگه و چندین بار با آب مقطر شستشو دادم و آب کشیدم و تکرار و تکرار. کوکوپیت هم به همین سبک با این تفاوت که برای شستشوی کوکوپیت داخل آبکش یک تکه پارچه هم انداختم که هنگام شستشو، خاک همراه آب دور ریخته نشه. ضمناً کوکوپیت چند بار هم برای یک ساعت در آب خیسانده شد.
5)مطمئنید که کوکوی خالص بوده و افزودنی ای مثل کمپوست نداشته؟
بله، طبق اطلاعات روی بسته بندی خالص بود. اصلاً به همین دلیل مجبور شدم کوکوپیت بخرم چون پیت ماس غنی نشده پیدا نکردم.
6)دمای محیط؟
متأسفانه منزل من کلاً هوای سردی داره. در تابستان خنک هست و در زمستان سرد. مثلاً شبها بین 10 تا 12 درجه (گاهی بیشتر و گاهی کمتر) حتی با وجود رادیاتور! طبیعیه که در صورتی که کلاً دمای هوا گرمتر بشه، دمای اتاق هم گرمتر می شه. به این دلیل ثابت نیست. در واقع از وقتی که هوا رو به سردی رفت من متوجه این تغییرات شدم و گذاشتم به حساب خواب زمستانی!
7)مدت زمان نوردهی؟
فقط از نور طبیعی استفاده می کنه یعنی از طلوع تا غروب خورشید
8)تستر دم دستتون هست؟
خیر!
متشکرم
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط P@RSA ، AlirezA M ، Am!r ، behnam ، رزا ، shervin

پیام‌های داخل این موضوع
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula - توسط Neda Ariania - 03-01-2015، 08:57 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  واریته های ونوس حشره خوار Venus Flytrap varieties Neda Ariania 2 7,599 09-03-2015، 08:00 PM
آخرین ارسال: رزا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان