امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
muscipula خوار venus dionaea حشره flytrap ونوس

ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
27-09-2014، 09:53 PM,
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
(27-09-2014، 08:52 PM)Am!r نوشته است: سلام
-اول باید خاک رو اشباع کنید بعد از اون رویه که گفتم تبعیت کنید.بنظر میاد یا خاک اشباع نبوده یا دمای محیط و میزان گردش هوا بالاست که مشکلی هم نیست و حتی بهتر هم هست.اگه جریان هوا در داخل تنگ انقدر هست که زیر گلدانی زود به زود خشک میشه میتونید دو روز تا حتی یک روز فاصله بذارید یا برای مدتی اصلا نذارید زیر گلدانی خشک بشه و این فاصله یکی دو روزه رو گاه به گاه ایجاد کنید که هوا در خاک نفوذ بکنه.

سلام

ممنونم امیر جان

من این بار به عمق یک سانت زیر گلدانی رو از آب پر کردم. به خاک هم دست کشیدم دیدم مرطوبه اما خیلی کمتر از دو روز قبل که خاک رو تازه شسته بودم که البته فکر کنم طبیعیه! پس فعلا هر بار که زیر گلدانی خشک شد، دوباره بین نیم تا یک سانت از آب پرش می کنم. در حال حاضر هم رطوبتش فقط از طریق زیرگلدانی داره تأمین می شه. اگر باز هم خیلی سریع آب رو به خودش کشید، زیر گلدانی رو تا لبه پر کنم؟ می شه حدود دو سانت.

متشکرم
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، AlirezA M ، رزا
28-09-2014، 01:36 AM,
(27-09-2014، 09:53 PM)Neda Ariania نوشته است:
سلام

ممنونم امیر جان

من این بار به عمق یک سانت زیر گلدانی رو از آب پر کردم. به خاک هم دست کشیدم دیدم مرطوبه اما خیلی کمتر از دو روز قبل که خاک رو تازه شسته بودم که البته فکر کنم طبیعیه! پس فعلا هر بار که زیر گلدانی خشک شد، دوباره بین نیم تا یک سانت از آب پرش می کنم. در حال حاضر هم رطوبتش فقط از طریق زیرگلدانی داره تأمین می شه. اگر باز هم خیلی سریع آب رو به خودش کشید، زیر گلدانی رو تا لبه پر کنم؟ می شه حدود دو سانت.

متشکرم
سلام
خواهش میکنم.
بله میتونید.ولی بهتره برای مدت طولانی نباشه و پس از اشباع شدن خاک به همون مقدار قبلی برگرده.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط AlirezA M ، Neda Ariania ، رزا ، P@RSA
29-09-2014، 09:56 PM,
سلام

در حال حاضر وضعیت گیاه خوبه. هنوز مقدار بسیار کمی از آبی که دیشب داخل زیرگلدانی ریخته بودم، باقی مونده و خاک هم مرطوب هست. اما آیا نیازی نیست که آب، روی گیاه و خاک هم اسپری بشه؟ اگر هست، چه مواقعی باید اینکار انجام بشه؟

متشکرم
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، رزا ، AlirezA M
29-09-2014، 11:58 PM,
(29-09-2014، 09:56 PM)Neda Ariania نوشته است: سلام

در حال حاضر وضعیت گیاه خوبه. هنوز مقدار بسیار کمی از آبی که دیشب داخل زیرگلدانی ریخته بودم، باقی مونده و خاک هم مرطوب هست. اما آیا نیازی نیست که آب، روی گیاه و خاک هم اسپری بشه؟ اگر هست، چه مواقعی باید اینکار انجام بشه؟

متشکرم

سلام

خاک باید مرطوب بمونه و رطوبت رو هم که بوسیله تنگ تامین کرده اید...نیازی به اسپری آب نیست.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط رزا ، P@RSA ، AlirezA M ، Neda Ariania
30-09-2014، 08:22 PM,
سلام یه سوال بی ربط دارم
البته خیلی بی ربط نیست ولی درباره اینه که توی تهران کجا این گیاه رو دارن برای فروش؟
ممنون وگرنه مجبورم بذرشو بگیرم. چون بذرشو اینترنتی توی تهران پیدا کردم ولی دوست دارم از اول گیاهشو داشته باشم. آخه من آدم بی حوصله ای هستم Tongue

یه سوال دیگه ام دارم اینکه توی عکسهای خانوم آریانیا یه سری از گیاها توشون حشرات مرده بودن. باید بزاریم بمونن یا گیاه رو تمیز کنیم؟ یعنی بعد اینکه گیاه دهنش رو باز کرد لازم نیست باقیمونده جنازه حشره رو برداریم؟ vaaaaaaay
ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، Neda Ariania ، AlirezA M
01-10-2014، 12:11 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-10-2014، 12:14 AM، توسط Am!r.)
(30-09-2014، 08:22 PM)رزا نوشته است: سلام یه سوال بی ربط دارم
البته خیلی بی ربط نیست ولی درباره اینه که توی تهران کجا این گیاه رو دارن برای فروش؟

سلام
باید بگردید...البته آخر همین ماه نمایشگاه فصلی گل و گیاهه احتمال زیاد اونجا پیدا میکنید.

(30-09-2014، 08:22 PM)رزا نوشته است: وگرنه مجبورم بذرشو بگیرم. چون بذرشو اینترنتی توی تهران پیدا کردم ولی دوست دارم از اول گیاهشو داشته باشم. آخه من آدم بی حوصله ای هستم Tongue
 بنظرم شما کلا پستهای قبلی رو نمیخونیدDodgy...در دوتا از پستهای پیشین در مورد بذر توضیح داده بودم....
بذر گیاه حشره خوار که مثل تاج خروس نیست که همینطوری بکارید و راحت بشه اونی که در عکس میبینید...جدای از گرفتاریهاش و صبوری(!) مهمترین مساله پیدا کردن بذر تازه ست چون احتمال جوانه زدن بذر کهنه چیزی در حد صفره و پولتون رو دور میریزید...بذر رو فراموش کنید.

(30-09-2014، 08:22 PM)رزا نوشته است: یه سوال دیگه ام دارم اینکه توی عکسهای خانوم آریانیا یه سری از گیاها توشون حشرات مرده بودن. باید بزاریم بمونن یا گیاه رو تمیز کنیم؟ یعنی بعد اینکه گیاه دهنش رو باز کرد لازم نیست باقیمونده جنازه حشره رو برداریم؟ vaaaaaaay
ممنون

پرسش خوبی پرسیدید...بله. بهتره لاشه رو خارج کنید...در رطوبت بالا و بخصوص در صورت فقدان تهویه مناسب،لاشه قارچ میزنه و احتمال آلوده شدن گیاه وجود داره.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، رزا ، P@RSA ، AlirezA M
01-10-2014، 08:27 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 01-10-2014، 09:33 AM، توسط Neda Ariania.)
سلام

در حال حاضر گیاهان من انقدر کوچیک هستند (بخصوص بوته ای که توش تعدادی لاشه حشره هست) که اصلاً قادر نیستم بقایای حشرات رو از داخل تله ها خارج کنم و حتی ممکن هست در صورت انجام چنین کاری به تله ها آسیب برسونم ولی حتماً زمانی که بزرگتر شدن این کار رو انجام می دم. یعنی عملاً باید بتونم بدون آسیب این کار رو انجام بدم.

نکته جالبی که دیروز پیش آمد بیشتر شدن مقدار آب زیر گلدانی بود! یعنی صبح که داشتم می رفتم اداره، مقدار خیلی خیلی کمی آب در ته ظرف باقی مونده بود که فکر می کردم تا عصر که برمی گردم دیگه کاملاً جذب یا تبخیر می شه اما در کمال تعجب وقتی برگشتم دیدم ته زیر گلدانی به عمق نیم سانت آب هست!!!

امروز صبح هم چک کردم دیدم همین مقدار آب ته ظرف هست. خاک هم مرطوبه و وضعیت رو به راه به نظر می رسه؟!

مشکلی نیست؟ چطور چنین اتفاقی افتاده؟ ضمن اینکه روی دیواره تنگ هم هیچ اثری از مثلاً بخار آب نیست که بگم قطرات آب به داخل زیرگلدانی برگشتن؟ آیا خاک بعد از جذب آب، دوباره اونها رو پس داده؟ اضافه کنم که طبق دستورالعمل، هیچ آبی هم روی گیاه اسپری نشده.

سوال دیگم درباره برگ هایی هست که از ابتدا وقتی گیاه به دستم رسید، خراب بودن. برگ هایی که در حال سیاه شدن بودن و حالا کاملاً سیاه شدن (پایین تصویر در گوشه سمت راست)

[تصویر:  1411790807.jpg]

نیازی نیست جداشون کنم؟ چون درباره سایر گیاهان هر وقت برگی علائمی از خرابی بروز می ده من بلافاصله جداش می کنم. نمی دونستم درباره این گیاه باید چکار کنم؟

متشکرم
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، رزا ، P@RSA ، AlirezA M
01-10-2014، 09:38 PM,
(01-10-2014، 08:27 AM)Neda Ariania نوشته است: سلام

....
نکته جالبی که دیروز پیش آمد بیشتر شدن مقدار آب زیر گلدانی بود! یعنی صبح که داشتم می رفتم اداره، مقدار خیلی خیلی کمی آب در ته ظرف باقی مونده بود که فکر می کردم تا عصر که برمی گردم دیگه کاملاً جذب یا تبخیر می شه اما در کمال تعجب وقتی برگشتم دیدم ته زیر گلدانی به عمق نیم سانت آب هست!!!

امروز صبح هم چک کردم دیدم همین مقدار آب ته ظرف هست. خاک هم مرطوبه و وضعیت رو به راه به نظر می رسه؟!

مشکلی نیست؟ چطور چنین اتفاقی افتاده؟ ضمن اینکه روی دیواره تنگ هم هیچ اثری از مثلاً بخار آب نیست که بگم قطرات آب به داخل زیرگلدانی برگشتن؟ آیا خاک بعد از جذب آب، دوباره اونها رو پس داده؟ اضافه کنم که طبق دستورالعمل، هیچ آبی هم روی گیاه اسپری نشده.
سلام
اگه مساله ناشی از خطای باصره نبوده باشهBig Grinشاید زهکش ته گلدان موقتا مسدود شده بوده و در این مدت راه باز شده و آب اضافی خارج شده باشه.

(01-10-2014، 08:27 AM)Neda Ariania نوشته است: سوال دیگم درباره برگ هایی هست که از ابتدا وقتی گیاه به دستم رسید، خراب بودن. برگ هایی که در حال سیاه شدن بودن و حالا کاملاً سیاه شدن (پایین تصویر در گوشه سمت راست)
نیازی نیست جداشون کنم؟ چون درباره سایر گیاهان هر وقت برگی علائمی از خرابی بروز می ده من بلافاصله جداش می کنم. نمی دونستم درباره این گیاه باید چکار کنم؟

متشکرم
بهتره قبل از اینکه برگ تا انتها سیاه بشه جداش کنید.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، رزا ، P@RSA ، AlirezA M
07-10-2014، 09:46 AM,
(27-09-2014، 12:45 PM)Am!r نوشته است:
(27-09-2014، 11:18 AM)AlirezA M نوشته است: سلام
...
دوم اینکه من سال گذشته شایدم بیشتر از یک سال پیش از طریق خرید اینترنتی بذر این گل رو خریدم و  توی بسته گلدون و خاک هست و یه برگه آموزش اما سوالم اینه که یه سال گذشته امیدی هست که بذرش رو بکارم جواب بگیرم؟ خاکی که باهاش ارسال کردن کوکوپیته اما پرلایت نداره. براش بگیرم؟ گلدونش سفالیه اندازه لیوان یه بار مصرف.
ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
سلام
-احتمال جوانه زدنش بسیار پایینه.
-مهمه که خاک بدون کود و بدون املاح اضافی باشه پس باید خوب شسته بشه.
-برای کاشت بذر،پیت موس مناسبتر از کوکوپیت هست.
-برای بذر میشه از پرلیت استفاده نکرد.منتها مراقب باشید خاک مرطوب باشه نه خیس.

سلام مجدد

درباره آب دادن به بذر می خوام بدونم که همیشه باید مرطوب باشه یا نه یه وقت هایی بذاریم خشک بشه بعد دوباره مرطوبش کنیم؟
اب کولر هم می شه استفاده کرد؟
آب بارون چطور؟
وقتی بارون بیاد اگر گلدونو بذارم زیر بارون براش خوبه یا بد یا برای بذر فرقی نمی کنه. اگر گیاه باشه چی؟
چند تا بذر توی یه گلدون قد لیوان یه بار مصرف بکارم؟ اینها 30 تا بذر هستن؟ همه رو بکارم؟
و اینکه یکی از دوستان می گفت بذرها رو توی یه سینی بکار بعد که جوونه زد بذار توی گلدون. این روش بهتره یا از اول توی گلدون باشه؟
ما بچه که بودیم بذر لوبیا و عدس و اینها رو باید برای درس علوم می کاشتیم تا جوونه بزنه. میذاشتیم زیر دستمال کاغذی و دستمال رو خیس نگهمیداشتیم تا زمانی که جوونه بزنه. در مورد این گیاه می شه از این روش هم استفاده کرد یا عمل نمی کنه.

پیشاپیش ممنون از راهنمایی ببخشید که زیاد شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، P@RSA ، رزا
07-10-2014، 11:54 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 07-10-2014، 11:58 PM، توسط Am!r.)
(07-10-2014، 09:46 AM)AlirezA M نوشته است: سلام مجدد
درباره آب دادن به بذر می خوام بدونم که همیشه باید مرطوب باشه یا نه یه وقت هایی بذاریم خشک بشه بعد دوباره مرطوبش کنیم؟
سلام
نه.باید همیشه مرطوب باشه.

(07-10-2014، 09:46 AM)AlirezA M نوشته است: اب کولر هم می شه استفاده کرد؟

اگه منظورتون خروجی آب رطوبت زدای کولر گازیه قاعدتا باید بشه چون آب مقطر به حساب میاد.

(07-10-2014، 09:46 AM)AlirezA M نوشته است: آب بارون چطور؟
وقتی بارون بیاد اگر گلدونو بذارم زیر بارون براش خوبه یا بد یا برای بذر فرقی نمی کنه. اگر گیاه باشه چی؟

با توجه به آلودگی هوا و وجود مقادیر بالایی از گرد و غبار،بهتره اینکار رو نکنید.

(07-10-2014، 09:46 AM)AlirezA M نوشته است: چند تا بذر توی یه گلدون قد لیوان یه بار مصرف بکارم؟ اینها 30 تا بذر هستن؟ همه رو بکارم؟

میتونید بذر ها رو بین سه تا پنج لیوان تقسیم کنید...بله همه رو بکارید ...همین الان هم دیر شده.

(07-10-2014، 09:46 AM)AlirezA M نوشته است: و اینکه یکی از دوستان می گفت بذرها رو توی یه سینی بکار بعد که جوونه زد بذار توی گلدون. این روش بهتره یا از اول توی گلدون باشه؟

هر روشی رو که انتخاب میکنید با علم به این مساله بذر ها رو بکارید که قراره حدود یکسال بذر ها و جوانه ها در محل اولیه باقی بمونن و حتی الامکان جابجا نخواهند شد.

(07-10-2014، 09:46 AM)AlirezA M نوشته است: ما بچه که بودیم بذر لوبیا و عدس و اینها رو باید برای درس علوم می کاشتیم تا جوونه بزنه. میذاشتیم زیر دستمال کاغذی و دستمال رو خیس نگهمیداشتیم تا زمانی که جوونه بزنه. در مورد این گیاه می شه از این روش هم استفاده کرد یا عمل نمی کنه.
پیشاپیش ممنون از راهنمایی ببخشید که زیاد شد.

قاعدتا این هم امکان داره..اماریشه های این گیاه حساس هستند و نمیتونید همونطور که با لوبیا یا دیگر گیاهان معمولی برخورد میکنین،باهاشون برخورد کنین.
-خواهش میکنم.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، P@RSA ، AlirezA M ، رزا ، shervin

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  واریته های ونوس حشره خوار Venus Flytrap varieties Neda Ariania 2 7,388 09-03-2015، 08:00 PM
آخرین ارسال: رزا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان