امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
lady lutea آبشار rosa رُز طلایی yellow banks banksiae rose

رُز آبشار طلایی / Yellow Lady Banks Rose / Rosa banksiae 'Lutea'
18-09-2014، 02:40 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-10-2014، 08:41 PM، توسط Neda Ariania.)
نام علمی:   Rosa banksiae 'Lutea

اسامی عمومی:  
   Yellow Lady Banks Rose   ( رُز آبشار طلایی )

Double yellow banksia rose  ,  Yellow Banksian rose  ,  Yellow banksia rose

[تصویر:  1411132270.jpg]

خانواده:  Rosaceae

منشاء: چین (بخش های مرکزی و غربی)

مشخصات ظاهری: 
از گیاهان بالاروند است که به قیم نیاز دارد. بلندی اش به حدود 4 تا 6 متر می رسد. در عین حال می تواند تا سه متر گسترده شود. رز آبشار طلایی گل های زرد رنگ کوچکی دارد که به صورت جفت جفت بر شاخه ها ظاهر می شوند. این گل ها قطرشان به 1.5 تا 2.5 سانتیمتر می رسد و عطر کمی از آنها متصاعد می شود. جالب است بدانید که این رُز فاقد خار است هر چند ممکن است بر شاخه های تنومند و قوی اش خارهایی به طول 5 میلیمتر دیده شود. برگ های تقریباً همیشه سبز رز آبشار طلایی به طول 4 تا 6 سانتیمتر دارای سه تا چهار و ندرتاً هفت برگچه هستند که طول برگچه ها هم بین 2 تا 5 سانتیمتر است. این برگچه ها حاشیه ای دندانه دار دارند.

نور:
کامل باشد.

رطوبت:
کم

بستر کاشت:
خاک لومی شنی یا رسی که به خوبی زهکشی شده باشد.

آبیاری:
متوسط اما بطور منظم انجام شود. بهتر است بصورت هفتگی آبیاری شود اما در گرمای شدید باید دفعات آبیاری را افزایش داد. زمانی که سطح خاک خشک شد، گیاه را آبیاری کنید.

تکثیر:
از طریق بذر، قلمه و پیوند

سایر اطلاعات:
این گیاه در دو یا سه سالگی گل می دهد. زمان گلدهی آن هم در بهار، بین ماه های اردیبهشت و خرداد و یا اوایل تابستان می باشد. بهتر است هرس سختی در مورد این گیاه اعمال نشود. تنها شاخه های پیر و قدیمی را حذف کنید و گیاه را آراسته و مرتب نگهدارید. توجه کنید که هرس را بعد از گل دهی انجام دهید. زمان دقیق هرس این گیاه در تابستان است. رز آبشار طلایی در فصل زمستان می تواند سرما را تا دمای منفی 15 درجه تحمل کند.

برگرفته از:

کد:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rosa_banksiae
http://www.davidaustinroses.com/english/Showrose.asp?Showr=1227
http://www.missouribotanicalgarden.org/PlantFinder/PlantFinderDetails.aspx?kempercode=c774
http://www.monrovia.com/plant-catalog/plants/2456/yellow-lady-banks-rose/
http://davesgarden.com/guides/pf/go/53223/
https://www.rhs.org.uk/Plants/67581/Yellow-Banksian-rose/Details
photo: upload.wikimedia.org

ندا آریانیا /// 2014/09/18
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، رزا ، behnam ، farhad-2007 ، P@RSA ، shervin ، acoulaattig ، soheil124 ، رعنا ملکان
18-09-2014، 02:44 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-10-2014، 08:42 PM، توسط Neda Ariania.)
RE: رُز آبشار طلایی / Yellow Lady Banks Rose / Rosa banksiae 'Lutea'
[تصویر:  1411047987.jpg]
photo: duchyofcornwallnursery.co.uk

[تصویر:  1411100370.jpg]
photo: easybloom.com

[تصویر:  1411052308.jpg]
photo: upload.wikimedia.org
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، رزا ، farhad-2007 ، P@RSA ، shervin ، soheil124 ، رعنا ملکان
21-09-2014، 08:25 PM,
سلام

ببخشید یه سوال درباره رزها دارم. نه حتما این رز کل رزها بخصوص رز صورتی. من خیلی رز صورتی دوست دارم. آیا می شه توی گلدون توی اتاق نگهش داشت؟ بخصوص اینکه می خوام بدونم رز صورتی بنسای داره؟ اگر باشه چقدر قیمت داره؟ حول و حوش. دوست دارم یه گلدون رز توی اتاقم داشته باشم. معمولاً شاخه ای می خرم توی آب نگهمیدارم اما گلدون یه چیز دیگست. بخصوص صورتی emoticon-object-050

ممنون می شم راهنمایی کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، acoulaattig ، Fantsyday
21-09-2014، 11:46 PM,
(21-09-2014، 08:25 PM)رزا نوشته است: سلام
ببخشید یه سوال درباره رزها دارم. نه حتما این رز کل رزها بخصوص رز صورتی. من خیلی رز صورتی دوست دارم. آیا می شه توی گلدون توی اتاق نگهش داشت؟ بخصوص اینکه می خوام بدونم رز صورتی بنسای داره؟ اگر باشه چقدر قیمت داره؟ حول و حوش. دوست دارم یه گلدون رز توی اتاقم داشته باشم. معمولاً شاخه ای می خرم توی آب نگهمیدارم اما گلدون یه چیز دیگست. بخصوص صورتی emoticon-object-050

ممنون می شم راهنمایی کنید.
سلام
نیاز نوری رز بالاست و جزو گیاهان فضای باز و گلخانه ایست نه گیاهان آپارتمانی.اگه پنجره آفتاب گیر داشته باشید میشه بطور موقت هم که شده داخل منزل ازش نگهداری کرد ولی نهایتا باید به گلخانه یا فضای باز منتقل بشه.
-تا بحال در بازار بنسای رز ندیده ام.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، farhad-2007 ، رزا ، P@RSA ، shervin ، soheil124 ، رعنا ملکان

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شمع طلایی (آخیس باخیس) / Golden candle plant / Pachystachys Lutea Am!r 0 5,937 03-12-2014، 01:03 AM
آخرین ارسال: Am!r

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان