امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
در گیاهان غیر آبزی و پاسخ پرسش مورد

پرسش و پاسخ در مورد گیاهان غیر آبزی
01-01-2015، 11:56 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 02-01-2015، 09:07 AM، توسط Neda Ariania.)
RE: پرسش و پاسخ در مورد گیاهان غیر آبزی
(01-01-2015، 12:32 AM)aramesh نوشته است: سلام خسته نباشید
چندتا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید،راستش من بامبوهام پشت پنجره بودن و آفتاب و نور زیادی بهشون میخورد واسه همین جاشون رو تغییر دادم و به گوشه ی دیگه ای بردم از اون موقع رشد خوبی کرد و انگار سرحال تر شد اما مشکل من این هستش که برگها جدید به صورت منظم رشد نکرده و وسط گیاه کم برگ داره میخواستم ببینم طبیعی هستش یا خیر،سوال دومم اینه که آیا استفاده از ذغال برای بامبو لازم هست؟توی عکس مشخص کردم مقدار رشدی که بامبوی من داشته تو این مدت،پیشاپیش سپاس از راهنماییتون

[تصویر:  1420147350.jpg]
Click here to view the original image of 800x1193px.
سلام
شما گیاهتون رو از یک محیط پرنور به محیط کم نور انتقال دادید و عکس العمل گیاهتون کاملا طبیعی بوده.اگه در محل قبلی،برگها و ساقه گیاهتون دچار آفتاب سوختگی نبوده نباید جابجاش میکردید.ساقه های گیاهتون در محیط جدید نازکتر شده اند که میتونه از کمبود مواد مغذی هم باشه ولی بنظر من عامل اصلی این تغییر کاهش نوره.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط aramesh ، B@B@K ، Neda Ariania ، P@RSA ، shervin ، رزا
02-01-2015، 12:41 AM,
سلام
سپاس از پاسختون،راستش جایی که بود اصلاا رشد نمیکرد،من فکر میکردم شاید بخاظر نور خیلی زیاد هستش واسه همین جاش رو عوض کردم و بعد از اون بلافاصله شروع به رشد کرد و اون مقداری که در عکس مشخص کردم میزان رشدش بود،بنده خاطره بدی از قطره های بامبو دارم،چه طور میشه بجز قطره این مواد مغذی رو تامیین کرد و نظرتون راجب به ذغالهم بگید ممنون میشم،سپاس ازشما
نقل قول: من خطم ایرانسله ولی هیچوقت تنها نیستم میدونی چرا؟؟؟چون من همراه اولم خــــــــــداااااس...
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، B@B@K ، رزا
02-01-2015، 08:07 PM,
(02-01-2015، 12:41 AM)aramesh نوشته است: سلام
سپاس از پاسختون،راستش جایی که بود اصلاا رشد نمیکرد،من فکر میکردم شاید بخاظر نور خیلی زیاد هستش واسه همین جاش رو عوض کردم و بعد از اون بلافاصله شروع به رشد کرد و اون مقداری که در عکس مشخص کردم میزان رشدش بود،بنده خاطره بدی از قطره های بامبو دارم،چه طور میشه بجز قطره این مواد مغذی رو تامیین کرد و نظرتون راجب به ذغالهم بگید ممنون میشم،سپاس ازشما

سلام
چیزی که مهمه کیفیت رشده.شما اگر یک کاکتوس رو از محل دارای آفتاب مستقیم به محل تاریک انتقال بدید شاهد چندین برابر شدن رشد طولی خواهید بود!ولی این رشد رشد نرمال و مطلوب نیست.
این گیاهی که بنام بامبو معروفه از جنس دراسینا ست و نیاز نوریش باید تامین بشه.گیاهتون رو از نور مستقیم آفتاب ساعات گرم روز محافظت کنید اما نور غیر مستقیم کافی براش تامین کنید.
بهتره گیاه تنها چند سانتیمتر رشد با کیفیت و ترکیب زیبا متوازن و درست داشته باشه تا اینکه رشد چند برابری غیر عادی و ضعیف داشته باشه.
مساله دوم اینکه گیاهان رو حتما باید تغذیه کنیدنیاز گیاه که تنها با املاح محدود موجود در آب تامین نمیشه.میتوانید از قطره های با کیفیت برند های معتبر استفاده کنید یا با آزمون و خطا و با استفاده از محلول رقیق کود شیمیایی مورد استفاده گیاهان دیگه تون بامبو ها رو تغذیه کنید.میتوانید از یک هشتم تا یک دهم غلظت توصیه شده روی برچسب کود شروع کنید.

در نهایت استفاده از زغال میونه از طریق جذب گازهایی سمی مفید باشه اما زغال بیش از حد یا غلظت بسیار پایین مواد مغذی در محلول میتونه باعث حذف مواد مغذی و بیماری گیاهان بشه.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، P@RSA ، AlirezA M ، aramesh ، B@B@K ، shervin ، رزا
04-01-2015، 01:55 PM,
سلام لطفا مختصری درباره تکثیر پامچال توضیح بدین و اینکه ایا با قلمه برگ هم تکثیر میشن ؟
و درباره تکثیر از طریق قلمه برگ و کاشت بذر بنفشه افریقایی توضیح بدین ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط aramesh ، shervin ، رزا
05-01-2015، 10:24 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 06-01-2015، 01:08 AM، توسط Am!r.)
سلام
در مورد کاشت بذر که نکته خاصی نیست.
برخی انواع پامچال میتونن با قلمه برگ هم تکثیر بشن.یکی از برگها رو از ته بکنید(نبرید)اگه پامچال از نوعی باشه که قلمه برگ بده یک جوانه در انتهای دمبرگ دیده میشه.برگ رو در پرلیت یا بستر مناسب نمناک بکارید تا ریشه دار بشه و جوانه بزنه.
بنفشه آفریقایی با قلمه برگ هم تکثیر میشه.یک برگ بالغ ولی جوان رو انتخاب کنید و دمبرگ رو در حدود 4 سانتی برگ بطور مایل با تیغ برش بزنید و در بستر بکارید.
چه برای قلمه برگ و چه برای کاشت بذر باید روی ظرف رو با نایلون بپوشانید و ظرف رو دور از آفتاب در محیط گرم و دارای نور کافی قرار بدید.برای پامچال اگه از نوعی باشه که امکان قلمه برگ داشته باشه بهتره از هورمون ریشه زایی استفاده کنید ولی برای بنفشه نیازی به هورمون نیست.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط aramesh ، AlirezA M ، Neda Ariania ، P@RSA ، shervin ، behnam ، رزا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان