امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5

[-]
کلمات کلیدی
آکواریوم behnam بهنام

آکواریوم بهنام behnam
14-02-2014، 06:51 PM,
RE: آکواریوم بهنام behnam
مرسی واقعا که عکس بالغش رو گذاشتی ،من الان به این نتیجه رسیدم که به احتمال بسیار زیاد  Julidochromis transcriptus  باید باشه
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، P@RSA ، amin ، ali07
14-02-2014، 08:05 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 15-02-2014، 08:59 AM، توسط Neda Ariania.)
(14-02-2014، 06:26 PM)daniale666 نوشته است:
(14-02-2014، 05:22 PM)Am!r نوشته است: سلام

البته سنشون کمه و باید کمی منتظر باشید اما Julidochromis dickfeldi بنظر میان...احتمال هیبرید بودن هم که معمولا بخاطر تکثیر های غیر اصولی وجود داره
با سلام حضور دوست عزيزم 
با توجه به مطالعات خودم و اكواريومها و سايتهاي فروش ماهي در مدت اين چند سال تانگانيكا داراي هيچ ماهي هيبريد خاص اكواريومي نيست و عملا اينكار خيلي سخت و ناممكن هست 
اين ماهي به ندرت وارد ايران ميشه و با توجه به اطلاعاتي كه من در مورد فارمهاي خارجي دارم به علت اخلاقيات خاص و نوع ماهي عملا نگهداري اون با نژاد ديگه و حتي نژاد خودش بعلت پرخواشجو بودنش نسبت به همنوعانش در زمان جفت گيري غير ممكن هست 
علت اينكه گفتم در مورد اين گونه شك دارم به خاطر اينكه بين دو نوع Julidochromis transcriptus / Masked Julie و نوعي از مارلير شك داشتم ولي مطمينا نوع Julidochromis dickfeldi نيست چون اون نوع خيلي شبيه سیکلید چالینوکرومیس پپلینی / Chalinochromis popelini / Chalinochromis popelini هست 
من از جنس بالغ همين نوع چنتا دارم كه عكسهاشو تقديم ميكنم ...

http://www.raazebaghaa.org/forum/up/1392437494.jpg
سلام
شناخت من از این جنس خاص سیکلیدها به بیش از 10 سال پیش بر میگرده بنابراین در این زمینه چندان بی تجربه نیستم...ماهیهای تانگانیکا شاید هیبرید ثبت شده و رسمی نداشته باشن اما این بدین معنی نیست که هیچ هیبریدی وجود نداره...ضمن اینکه بنده از هیبرید های درون جنسی صحبت کردم نه هیبرید های درون خانوادگی.پرخاشگری هم صفت تیپیکال قریب به اتفاق سیکلید هاست که در میان سیکلیدهای دریاچه ای افریقا بخاطر فرم بدن و سرعت و نحوه شنای ماهی،این خشونت خیلی شدید تر هم بنظر میاد اما امکان نگهداری چند نمونه از یک جنس خاص یا عدم این امکان به تعداد ماهیها و اندازه مخزن بستگی مستقیم داره.

-واردات ماهی کشور ما بیش تر از کشور های شرق آسیا و بخصوص تایلند صورت میگیره و بدلیل بی توجهی پیش میاد که گونه های مختلف در یک مخزن تکثیر قرار میگیرن و با وجود اینکه ماهیها بعنوان گونه برچسب زده میشن احتمال ناخالصی ژنتیکی بدلیل خطاهای انسانی وجود داره.(در گذشته سه گونه از جنس جولیدوکرومیس در لیست صادر گنندگان تایلند موجود بود)
-برخی نمونه های گونه دیکفلدی در سنین پایین خط ممتد نداره و همین حالت خال خال شبیه به ترنسکریپتوس رو نشون میده ضمن اینکه تا اونجاییکه من میدونم در همه جولی ها خطوط روی بدن از کنار هم قرار گرفتن خال ها تشکیل میشه که گاهی اوقات شرایط محیطی باعث میشه خطوط بصورت بریده بریده در بیان.

-در آخرین پستی که بنده زدم و نظر دادم عرض کردم که احتمال داره ماهیشون ترنسکریپتوس باشه.شما قاعدتا باید پاسخ آخرین پست من رو میدادید دوست من  نه پست اولیه رو.به هرحال عکسی که ارائه دادید مشابه ماهیهایی که میخواهیم شناسایی کنیم نیست...ماهیهای ایشون در حال حاضر هیچ لکه و خالی روی نیمه پایینی بدن و پوشش آبشش ندارند...بنظر من باید صبر کرد که ماهیها رشد بکنن و طرح روی بدنشون تکمیل بشه تا بشه دقیق نظر داد و مجددا عرض میکنم که احتمال هیبرید بودن رو نمیشه کنار گذاشت.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط P@RSA ، ali07
14-02-2014، 10:51 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 15-02-2014، 08:54 AM، توسط Neda Ariania.)
دوست عزيزم تمام حرفها و فرمايشات شما قبول ولي خوب خودتون بهتر ميدونين دامنه بازار ماهي زينتي در ايران بسيار گسترده از نظر تعداد و بسيار محدود از نظر گونه هست از كل تمام گونه هايي از ماهيهاي موجود در بازار  ايران شايد بيشتر از ٣٠ درصدش اونم اكثرا ماهيهاي سيچلايد امريكايي و سيچلايدهاي درياچه مالاوي و ماهيهاي زنده زا و گونه هاي ديگه  در ايران نه تكثير شدن نه امكانش وجود داره حالا يا به علت عدم صرف اقتصادي يا عدم وجود شرايط خاص به طور نمونه لجن خوار معمولي كه از نظر تعداد و گستردگي در همه جاي ايران وجود داره كاملا وارداتي هست يا مثال ديگه انواع لوچها مثل لوچ دلقك . دوست عزيز وقتي هنوز وارد كننده فرق اوراتوس و جالينوكروميس رو نميدونه شما. چند گونه جوليدوكروميس رو در يك تانك و در يك سالن ايراني با احتمال  هيبريد داخلي توليد كردين و وارد بازار كردين . شما ميتونين اطلاعات زيادي در مورد اين ماهي داشته باشين ولي شايد ندونين در طول ٢ سال گزشته از چند وارد كننده مطرح ايراني حتي يكيشون اين ماهيو تو ليست وارداتشون نداشتن . در هر حالت منظور كل كل نيست فقط خواستم بگم ما تو ايران از نظر گونه و نوع ماهيان زينتي شديدا مشكل و نا اگاهي داريم كه علتش تنها وتنها وارد كنندگان منفعت پرست هستن كه منحصرا منافع خودشونو دنبال ميكنن و بي اطلاعي و نا اگاهي ماهي بازاي ايراني ...
دوست من شما از خالها و خطهاي اين ماهي صحبت ميكنين من ميگم با اينترنت مطلقا امكان تشخيص يه نوع از يك گونه وجود نداره و شناختش نياز به نگهداري و تعقيب از نزديك داره حتي تو مراحل رشد مختلف اين ماهي ، گونه هاي مختلف شباهتهاي جزيي ميتونن با هم داشته باشن ....
اون عكس اخر ماهي اك خودم بعد يك سال و خورده اي هست كه در حالت دو سانتي خريداري كردم و دقيقا همين گونه بوده ...
دوست عزيز بخاطر اينكه كاملا شك از بين بره ماهيهاي اقاي قرباني رو من از تهران خريدم و خودم ١٥ تا ازش دارم يعني همون جنسن و همون شكل چنتا عكس ميزارم خودتون قضاوت كنيد

http://www.raazebaghaa.org/forum/up/1392494411.jpg
http://www.raazebaghaa.org/forum/up/1392435922.jpg
http://www.raazebaghaa.org/forum/up/1392496248.jpg
پاسخ
 سپاس شده توسط P@RSA ، amin ، ali07
15-02-2014، 01:20 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 15-02-2014، 02:00 AM، توسط Am!r.)
سلام
دوست گرامی بنده اصراری ندارم که بگم اینها حتما هیبریدن...فقط میگم احتمالش رو باید درنظر گرفت اتفاقا خیلی هم خوشحال میشم که اینها هیبرید نباشن.
بنده هم این ماهی رو از تزدیک دیدم و صرفا بر اساس اینترنت اظهار نظر نمیکنم.این دو نوع از جولی ها ماهیهای کاملا معمولی ای هستند و گونه خاص و کمیابی نیستند و دلیل اینکه کم وارد میشن صرفا بی توجهی واردکننده هاست وگرنه خیلی از صادر کننده های تایلند این ماهی رو عرضه میکنند. در مورد تکثیر هم بنده منظورم تکثیر کنندگان تایلند بود نه ایران.دوستانیکه از قدیم ماهیباز بودن میتونن تایید بکنن که از بیست سی سال قبل تا به امروز کیفیت ماهی ها کاهش پیدا کرده که دلیلش تکثیر انبوه بدون توجه به کیفیت در شرق دوره که بحثش مفصله.البته انواع گرید بندی شده ماهیهایی مثل دیسکس و فلاور و آروانا بخاطر دقتی که در فرایند تکثیر و دورگ گیریشون صورت میگیره قضیه شون فرق میکنه اما ماهیهای معمولی ای مثل جنسهای معمول سیکلیدها،ماهیهای بومی شرق دور مثل لوچها و شارک و ... واقعا افت کیفیت پیدا کردن.
در مورد عکس هم ممنون.ماهیهای دوعکس آخر بنظر من هم به ماهیهای آقای قربانی شباهت دارن و ترنسکریپتوس بنظر میان.دوماهی پس زمینه عکس اول بنظر من خیلی شبیه به دیکفلدی بنظر میان.ضمن اینکه ماهی بالغ توی عکس قبلیتون هم گرچه ترنسکریپتوس بنظر میاد ولی از نظر واریته متفاوته.اگر همه این ماهیها رو خالص و نه هیبرید در نظر بگیریم،از همه اینها من نتیجه میگیرم که یا ماهیهای شما بعنوان میکس انواع جولیدوکرومیس وارد شده اند یا وارد کننده/فروشنده گونه های مختلف رو بصورت مخلوط برای فروش عرضه کرده....به هرحال من فقط عکس ماهیهای شما رو میبینم ،شاید هم من اشتباه میکنم و ماهیهای توی عکسها در هنگام گرفتن عکس فقط در "مود" متفاوتی بوده اند....
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط P@RSA ، amin ، ali07
17-02-2014، 01:17 AM,
اینم عضو جلبک خوار تانک تانگانیکا البته خودشون اسیایی تشریف دارن

[تصویر:  1392608107.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، amin ، P@RSA ، B@B@K ، shervin ، ali07 ، farhad-2007
17-02-2014، 01:20 AM,
کوچولوهای خوشگل تانکم

[تصویر:  1392655072.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، amin ، P@RSA ، B@B@K ، shervin ، daniale666 ، MIRMOHAMADI ، ali07 ، farhad-2007
17-02-2014، 01:24 AM,
اینم یه عکس دیگه از این زرد خوشگل

[تصویر:  1392681959.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، amin ، P@RSA ، B@B@K ، shervin ، ali07
19-02-2014، 11:37 AM,
سیکلید دلفینی خوشگلم

[تصویر:  1392857276.jpg]

لطفا بدون اجازه یا ذکر نام عکاس در جایی استفاده نشود.
پاسخ
 سپاس شده توسط shervin ، Neda Ariania ، P@RSA ، MIRMOHAMADI ، ali07 ، amin ، farhad-2007
25-02-2014، 10:42 PM,
سیکلید چشم گاز گیر مالاوی
ماهی که معمولا به جز افراد خاص توجه بهش نمیشه و این باعث شده به زیبایی های این ماهی کمتر کسی پی ببره
من الان در حال تشکیل یه گله از این ماهی  هستم و خیلی دوسشون دارم

[تصویر:  1393392215.jpg]
این یکی از نرها هستش

بخاطر کیفیت پایین و نور عکس و بک گراند نامناسب عذر میخوام
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، P@RSA ، MIRMOHAMADI ، amin ، ali07
09-03-2014، 10:20 AM,
اینم از سیکلید متعلق به حوزه دریاچه ویکتوریا
واقعا دوستشون دارم و الان در حال تلاش برای تکثیرشم
در سطح جهانی بشدت در خطر انقراض است

[تصویر:  1394411357.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، P@RSA ، ali07 ، amin ، farhad-2007

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آکواریوم ندا آریانیا Neda Ariania Neda Ariania 116 97,799 28-04-2021، 11:21 AM
آخرین ارسال: shahab24
  آکواریوم shahab24 shahab24 3 7,952 20-10-2014، 01:19 AM
آخرین ارسال: Am!r
  آکواریوم B@B@K B@B@K 20 34,860 12-10-2014، 02:19 AM
آخرین ارسال: B@B@K
  آکواریوم Amir Amir 5 9,218 08-09-2014، 08:56 AM
آخرین ارسال: P@RSA
  آکواریوم shellman2008 shellman2008 4 8,307 02-03-2014، 09:57 AM
آخرین ارسال: shellman2008

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان